Dünya Genel Gündem Manisa Manşet Sağlık

FARKINDAYIZ.. SİZ DE FARKINDA MISINIZ?

sehzadehaber.com
Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü, bizlere down sendromlu bireyler hakkında toplumsal bilinç yaratmak açısından önemli bir fırsat sunuyor. Maalesef, birçok ülkede Down sendromlu bireyler, hala ayrımcılık ve ön yargı ile karşı karşıya kalıyor. Toplumuzda down sendromlu bireylerin bizim bir parçamız olduğunu bilinciyle hareket edilmelidir.

Down sendromlu bireylerin doğumdan itibaren başlayan düzenli ve disiplinli çalışma sonucunda sosyal yaşamda yer edinebildiklerini, down sendromlu bireylerin sosyal hayatta tüm insanlarla beraber, izole edilmeden yaşamalarının büyük önem taşıdığını savunuyoruz. Ancak bu özel günün bir güne özgü değil, her gün hatırlanması gereken bir gün olmasını temenni ediyoruz. Down sendromlu çocuklarımızın hayata sıkı sıkı sarılmalarını sağlamak için mücadele etmeliyiz.

Onların kaliteli eğitimleri, ailelerinin verdiği gayret ve özverisiyle pek çok şeyin üstesinden gelebileceklerini biliyoruz. Bu özel çocuklarımızın toplumla bir bütün haline gelebileceklerine inanıyoruz.
Sosyalleşmelerini sağlayarak hayata bakış açılarını, yaşam tarzlarını olumlu yönde geliştirmelerini sağlamanın toplumsal bir sorumluluktan ziyade üzerimize vazife olduğunu biliyoruz.

“Biz sehzadehaber.com olarak; 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü vesilesiyle down sendromlu bireylere ve değerli ailelerine sağlıklı, huzurlu, mutlu bir hayat diliyoruz.”

sehzadehaber.com

Döviz Kurları

Satış
USD
ABD Doları
5.7019
EUR
Euro
6.4203
GBP
İngiliz Sterlini
7.1609
SAR
Suudi Arabistan Riyali
1.5203
JPY
Japon Yeni
5.2750
RUB
Rus Rublesi
0.0910
CNY
Çin Yuanı
0.8336